Історія металошукачів
Металошукач-одне з унікальних винаходів людства. Завдяки своїм функціональним особливостям, цей чудовий прилад використовується в багатьох сферах діяльності. Він є незамінним помічником:
- в охоронних відомствах (оглядові і рамкові металошукачі застосовуються для пошуку металевих предметів підвищеної небезпеки в аеропортах ,на вокзалах, в метро, а також торгових центрах і стадіонах);
- у військових структурах (для пошуку боєприпасів, що не розірвалися, і для розмінування полів);
- у геологорозвідці (для пошуку жил цінних металів);
- у будівельних організаціях (для пошуку прихованих комунікацій, проводки кабелів та ін.);
- в археології (для пошуку історичних цінностей, раритету, старовинних монет);
- у медицині (для пошуку сторонніх металевих предметів в організмі людини).
Хто винайшов перший металошукач?
Цікавий той факт, що саме для медичних цілей був винайдений перший металодетектор. Винайшов його в 1881 році відомий фізик Олександр Грехем Белл для того, щоб виявити кулю в спині президента Сполучених Штатів Джеймса Гарфілда. У той час рентгена ще не було, і проводити медичні обстеження було досить складно. Прилад, який винайшов Грехем Белл, дав можливість визначати розташування сторонніх металевих предметів в організмі людини, однак, президенту він не допоміг. Джеймс Гарфілд лежав на металевому ліжку, а лікарі забороняли переміщати його. У підсумку від отриманого поранення президент помер.
Удосконалення металодетекторів
Перші металошукачі довгий час не вдосконалювалися. Практично 50 років вони не змінювали свій первозданний вигляд. Однак знову втрутився випадок, щоб удосконалити цей прилад. У 1930 році Герхард Фішер створював систему для навігації авіаційних суден. У процесі досліджень він зауважив, що радіосигнал в місцях з високим вмістом руди спотворюється. Тоді Герхард винайшов перший металокоп, що працює за принципом сучасного металошукача. На свій винахід Фішер отримав в 1937 році патент. Однак на досягнутому винахідник не зупинився. Щорічно він удосконалював прилад, розширював його функціональні можливості для застосування в різних сферах діяльності. Компанія, основоположником якої став Герхард Фішер, існує досі. Це досить відома компанія, яка процвітає і розвивається стрімкими темпами.
Практично в той же час, коли над своїм винаходом трудився Фішер, в іншій точці планети, а саме в Польщі, був випущений указ про створення приладу для розмінування полів. Після Першої світової війни снарядів, що не розірвалися, залишилася величезна кількість і потрібен був прилад для їх виявлення. Проектом зайнявся Юзеф Козацькі, однак, завершити роботу своєчасно йому не вдалося через вторгнення фашистів до Польщі. Тільки в 1941 році Юзеф Козацькі завершив роботу по створення приладу. Це був металошукач з двома котушками вагою 14 кг. У воєнний час таких металодетекторів було випущено близько 1 млн.штук. Завдяки функціональності і простоті управління модель залишалася на озброєнні в Британії до 1995 року.
Ще одним прообразом сучасного металошукача є прилад, створений інженером б.я. Кудимовим в СРСР в 1936 році. Його використовували для розмінування полів під час фінської війни 1939-40 рр., а також під час Великої Вітчизняної війни. У роботі такий прилад, як відзначали солдати, був невибагливий і надійний. У повоєнний час металошукач Кудимова вдосконалили, завдяки чому він почав використовуватися і в інших цілях. Випуск вітчизняних металошукачів проводився на заводі Томський НДІ»Проект”. У 1969 р масово випускалася модель ІМП.
Виробництво металошукачів в Англії почалося в 1950 році. Його розробниками стали Олів і Кен Вайтси, які заснували компанію White’s. спочатку ця компанія займалася випуском лічильників Гейгера, однак, у зв’язку з тим, що попит на них почав стрімко падати, компанія практично збанкрутувала. Щоб збільшити прибуток, засновники почали шукати нові шляхи заробітку. За порадою знаючих людей вони зайнялися розробкою металошукачів. Перший прилад, який вони створили, показав дуже хороші результати. Під час випробувань з його допомогою було знайдено кілька цінних монет і злиток срібла. З тих пір Пляжний пошук цінностей став досить популярний. Підвищився і попит на металошукачі, завдяки чому компанія White’s почала розширювати їх асортимент. Зараз металошукачі Whites вельми затребувані.
Надійний і невибагливий в роботі металодетектор створив також Чарльз л. Гарретт в 1959 році. Його хобі-пошук скарбів, якому він присвячував досить багато часу, стало мотивацією до того, щоб створити власний прилад, а в подальшому і компанію по серійному виробництву. Висока якість і результативність металошукачів Гарретт з часом оцінили багато пошуковиків.
Сучасний металошукач-вельми корисний прилад, який можна використовувати і для пошуку скарбів, і для побутових потреб. Завдяки великому вибору моделей можна купити металошукач для будь – яких цілей-пошуку золота, монет, історичних цінностей або військових артефактів. В асортименті є прилади і для новачків, і для професіоналів.