Багато початківці шукачі скарбів, тільки вирішили освоїти ази цього хобі, цікавляться, де шукати золото, військові артефакти, монети та інші цінності? Якщо ви вже купили металошукач, то для початку варто розібратися з особливостями його пристрою. Протестувати прилад можна у себе вдома (у дворі або городі), нікуди не виїжджаючи. Щоб дізнатися, як саме реагує металошукач на кольорові і чорні метали, необхідно взяти будь-які предмети з таких матеріалів і закопати на невелику глибину. Далі слід піднести до цього місця металошукач і запам’ятати, які сигнали він подає при виявленні «цінностей». Звикнувши до певних звуків, можете досліджувати всю свою ділянку. Цілком можливо, що ви виявите багато цікавих предметів, що коштують чимало грошей.
На які цінності орієнтувати свій пошук?
Найкраще купити металошукач з настройками для пошуку старовинних монет. Особливо цінними вважаються монети часів Царської Росії. Їх цінність залежить не тільки від ваги використаного для їх виготовлення золота або срібла, але і від збереження, тиражу. Чому слід шукати саме монети? У минулі часи зберігати гроші в банках могли дозволити собі тільки заможні люди: Купці, дворяни, ремісники. Більшість же людей зберігали гроші в горщиках, які закопували в землю. Дуже багато заощадження так і залишилися прихованими під землею, але знайти їх не просто через сміттєвого шару-цвяхів, шматків заліза, жерсті, що створюють перешкоди при пошуку. Для ефективного пошуку слід купити сучасний металошукач, що розрізняє предмети з кольорового металу на глибині 35-40 см.
Де шукати скарби?
Скарби можна шукати на місцях колишніх поселень, де раніше жили і переміщалися люди. Відмінний варіант-орні поля, старовинні садиби, Гаї. Знайти, де розташовувалися старовинні села, можна за історичними картами. Втрати цінностей (при переїздах, переселеннях, походах) в минулі часи були великі, а це значить, що і знахідки будуть вагомими. Наприклад, монети, датовані сімнадцятим-вісімнадцятим століттям.
На місцях старовинних поселень є ділянки, де ймовірність знайти цінності дуже велика. Це ринки і ярмарки. Такі місця не позначаються на карті, тому потрібно шукати джерела, з яких можна отримати цю інформацію. Хорошим місцем для шукача скарбів є і постоялі двори, де жили і ночували мандрівники. Для любителів антикваріату і старовинних монет в таких місцях буде, чим «поживитися».
Прибутковим місцем стануть також ділянки, на яких розташовувалися питні будинки. Найчастіше вони перебували біля в’їзду або виїзду з села. У таких будинках люди веселилися, пили спиртні напої, часто билися, тому і часто втрачали монети. Знайти цінності можна на дорогах і різних стежках. Під час шляху люди часто втрачали цінні речі, а враховуючи те, що дороги були грунтові, ці речі просто тонули в густому бруді.
Шукати скарби рекомендується і в тих місцях, де раніше були Броди і переправи. Враховуючи складності переходів, втрата монет була поширеним явищем. Також часто губилися монети біля мостів і на залізничних станціях.
Якщо ваш металошукач орієнтований не тільки на пошук монет, ви можете додатково зайнятися пошуком військових артефактів. На місцях бойових дій часів ВВВ досі можна знайти гільзи і патрони, багнети, елементи обмундирування, зброю. Однак розкопки таких предметів слід вести дуже обережно, тому що в землі досі є цілі заряди, які можуть вибухнути.
Як шукати металошукачем?
Металошукач ідентифікує різні метали різними звуковими сигналами. На монети такий прилад дає гучний і чіткий сигнал, тому визначити, що Ви знайшли саме монети, буде нескладно. Щоб по кілька разів не досліджувати одне і те ж місце, складіть карту знахідок. Якщо ви шукаєте скарби в місцях колишніх поселень,» проскануйте ” ділянки і в місцях великого скупчення людей. Пошук потрібно вести уважно і неквапливо. Щоб забезпечити більш ефективне шукач скарбів, використовуйте налаштування металошукача, а саме дискримінацію, для відсіювання зайвих шумів. Також рекомендується використовувати різні типи котушок. У місцях копа потрібно прибирати металеве сміття. Цілком можливо, що ви захочете ще раз обстежити територію. Тоді у вас буде більше шансів знайти гідну уваги цінність.